Aperitiv

Přinášíme výsledky mezinárodní soutěže Blues Aperitiv 2022. Gratulujeme.

Do hlavního programu Blues Alive (Šumperk 17. – 19.11.2022) postupují:
Black Pin (PL)
Steven´s (CZ)
Cena diváků:
Dazed and Confused (CZ)
Do hlavního programu Blues Alive (Chorzów 20.11.2022) postupují:
Steven´s (CZ)
Na letní scénu Blues Alive v rámci festivalu v Boskovicích a na Front Porch Blues postupují:
Steven´s (CZ)

 

Finále Blues Aperitivu 2022 si mezi sebe rozdělili Češi a Poláci

Zástupci dvou sousedících středoevropských „bluesových velmocí“ si mezi sebe rozdělili posty ve finále 23. ročníku vyhledávací soutěže BLUES APERITIV. Do finále, které se letos uskuteční 23. dubna, vybrala mezinárodní porota z 25 přihlášených skupin a jednotlivců sedm postupujících.

vstupenky

Na pódiu šumperského Domu kultury dostanou šanci si před publikem a mezinárodní porotou zahrát české skupiny Dazed and Confused, Tomáš Průša Band a Steven’s a polské kapely Black Pin, Duch Delta a Amiya. Finalisté dostanou k dispozici profesionální festivalovou techniku a další nezbytnosti srovnatelné se zajištěním vystoupení světových hvězd. Jejich úkolem bude zaujmout porotu, ale i diváky. Dvě vítězné kapely si zahrají v rámci letošního 26. ročníku mezinárodního festivalu BLUES ALIVE. Skupina, nejúspěšnější u publika, získá speciální Cenu diváků. Také další účinkující, kteří na přehlídce Blues Aperitiv zaujmou porotu nebo další zástupce odborné veřejnosti, mohou dostat pozvánku k účinkování na vedlejších scénách Blues Alive, jiných českých festivalech či na přehlídkách v Polsku.

„V první řadě musím poděkovat všem hudebníkům, kteří se do základního kola BLUES APERITIVU přihlásili. Přihlášek se sešlo 25, což je sice o osm méně než vloni, ale vezmeme-li v úvahu všechny okolnosti, tedy hudbě nepříliš nakloněné podmínky posledních dvou covidových roků, válku na Ukrajině a navíc i fakt, že jsme letos navrátili datum konání BLUES APERITIVU do jeho původního jarního termínu a kapely tedy měly na přípravu de facto jen půl roku, považujeme toto číslo za velmi vysoké a základní kolo za úspěšné,“ říká předseda mezinárodní poroty BLUES APERITIVU a dramaturg festivalu BLUES ALIVE Ondřej Bezr. A dodává: „Tradicí prvního kola je každoročně široký stylový i věkový rozptyl. Mezi letošními přihlášenými překvapilo relativně velké množství sólistů-bluesových písničkářů, ale i hudebníků, kteří základy žánru hodně přesahují, aniž by přitom ztratili kontakt s bluesovou podstatou. Velkou radost jsem také měl z účasti věkově zjevně velmi mladých kapel, které jsou důkazem, že bluesová nebo z blues vyrůstající muzika oslovuje další generaci hudebníků.“

Děkujeme všem zúčastněným kapelám i jednotlivcům za jejich úsilí, přejeme vše dobré v hudební kariéře a těšíme se na viděnou při nejbližší příležitosti.


(Scroll down for English)

Přihlašte se do soutěže Blues Aperitiv 2022!

Neodlučitelnou součástí festivalu Blues Alive je mezinárodní soutěžní přehlídka, která hledá nové talenty v žánru blues mezi neprofesionálními kapelami bez ohledu na zemi původu.

Dvěma souborům z Blues Aperitivu 2022 garantujeme postup na Blues Alive 2022. Na festival postoupí rovněž kapela, která dostane nejvíce hlasů od publika.

Zkušenost z minulých ročníků navíc dává naději více než třem souborům! Také další účinkující, kteří na přehlídce Blues Aperitiv zaujmou porotu, mohou dostat pozvánku k účinkování na vedlejších scénách Blues Alive, jiných českých festivalech či na přehlídkách v Polsku.

Termín pro 23. ročník Blues Aperitivu je stanoven na sobotu 23. dubna 2022 od 19 h. Festival se uskuteční ve velkém sále Domu kultury.

Podmínky zařazení do výběru:

  • Kapely, které mají zájem zúčastnit se soutěžní přehlídky Blues Aperitiv a v případě vítězství také mezinárodního festivalu Blues Alive, mohou zasílat přihlášky od tohoto okamžiku na adresu horakova@dksumperk.cz.
  • Uzávěrka přihlášek je 15. března 2022.
  • Přihláška musí obsahovat název kapely, jmenovité a nástrojové obsazení, technické požadavky, webovou adresu, aktuální fotografii v tiskové kvalitě, stručný profil kapely/interpreta a dva spolehlivé telefonické a emailové kontakty na členy kapely.
  • Pro základní výběr je bezpodmínečně nutné zaslání nahrávek souboru v digitální podobě, bez nich není možné zařazení přihlášky do soutěže. Minimálně tři ukázky ve formátu mp3, případně odkaz na digitální přehrávač (typu Bandcamp příp. YouTube, nikoli však streamovací platformy typu Spotify, Deezer apod.), pošlete společně s přihláškou na výše uvedenou adresu. Neposílejte CD ani další pevné hudební nosiče.
  • Přihlásit se mohou i kapely, které absolvovaly Blues Aperitiv už v minulosti, ale na Blues Alive nepostoupily.

 

Blues Alive Festival calls for submissions for Blues Aperitiv contest for new blues and roots music acts

Blues Aperitiv is a contest for blues musicians organized by international Blues Alive Festival taking place in Šumperk, Czech Republic. The contest is open to all music acts regardless their country of origin. The deadline for submissions is March 15th, 2022. Winners of the competition will have a unique chance to perform at Blues Alive Festival in mid November.

Out of all submitted applications an international jury will select 7 best acts which will qualify to perform live at the final Blues Aperitiv concert in front of jury and audience at House of Culture in Šumperk on April 23rd, 2022. Chairman of the international jury is Ondrej Bezr, program director of Blues Alive Festival.

Two winners of the April contest will receive slots at 26th edition of Blues Alive Festival taking place between November 17th and 19th, 2022.

Conditions for entries to the Blues Aperitiv contest:
– Artists interested in participating at the contest must apply by email to Michaela Horakova at horakova@dksumperk.cz
– Deadline for submissions is March 15th, 2022
– The application must include artist name, band lineup, technical rider, facebook and www links, high resolution photo, a brief biography, and a reliable phone and email contact.
– Application must include current artist recording in digital format. Please send at least 3 songs in mp3 format or a link to a digital player such as Bandcamp or YouTube by email to the above address (please do NOT send links to streaming platforms such as Spotify, Deezer, etc.).
– Competition is open to solo artists and bands regardless their country of origin. Previous participants of Blues Aperitiv are also welcome.

 Přinášíme výsledky mezinárodní soutěže Blues Aperitiv 2021. Gratulujeme.

Do hlavního programu Blues Alive (Šumperk 11. – 13.11.2021) postupují:
Levi (PL)
The Turtev Brothers (SK)
Cena diváků:
Levi (PL)
Do hlavního programu Blues Alive (Chorzów 14.11.2021) postupují:
Woodstock Barbie (HU)
Na letní scénu Blues Alive v rámci festivalu v Boskovicích a na Front Porch Blues postupují:
The Turtev Brothers (SK)

 

Finále Blues Aperitivu 2021 si mezi sebe rozdělili Češi, Slováci, Maďaři a Poláci

Mimořádně bohaté národnostní zastoupení má letošní, již 22. ročník vyhledávací soutěže BLUES APERITIV, pořádaný tradičně pod křídly mezinárodního hudebního festivalu BLUES ALIVE v Šumperku. Do finále, které se letos uskuteční 11. září, vybrala mezinárodní porota z 33 přihlášených skupin a jednotlivců sedm postupujících.

Na pódiu šumperského Domu kultury, kde si pod hlavičkou BLUES ALIVE už pětadvacet let vždy na podzim předává štafetu jedna světová bluesová hvězda za druhou, dostanou šanci si před publikem a mezinárodní porotou zahrát české skupiny Back to Roots a Císař Band, slovenští The Turtev Brothers, polské kapely Blackberry Brothers a Levi a dva zástupci maďarské bluesové scény Woodstock Barbie a Teddy Harpo. Jako náhradníci byly vybrány polské soubory Cotton Wing a Black Pin. Finalisté dostanou k dispozici profesionální festivalovou techniku a další nezbytnosti srovnatelné se zajištěním vystoupení světových hvězd. Jejich úkolem bude zaujmout porotu, ale i diváky. Dvě vítězné kapely si zahrají v rámci letošního ročníku mezinárodního festivalu BLUES ALIVE, který proběhne ve dnech 11. – 13. listopadu. Skupina, nejúspěšnější u publika, získá speciální Cenu diváků. Také další účinkující, kteří na přehlídce Blues Aperitiv zaujmou porotu nebo další zástupce odborné veřejnosti, mohou dostat pozvánku k účinkování na vedlejších scénách Blues Alive, jiných českých festivalech či na přehlídkách v Polsku.

„V první řadě musím poděkovat všem hudebníkům, kteří se do základního kola BLUES APERITIVU přihlásili. Přihlášek se sešlo 33, což je číslo srovnatelné s loňskem a převyšující předchozí ročníky,“ říká předseda mezinárodní poroty BLUES APERITIVU a dramaturg festivalu BLUES ALIVE Ondřej Bezr. A dodává: „Tradicí prvního kola je široký rozptyl, jak žánrový od čirého akustického blues přes velmi častý blues rock až po nejrůznější fúze, tak věkový od začínajících, ale často překvapivě velmi schopných hudebníků, až po zjevné veterány, z jejichž projevu je cítit jistota a letité zkušenosti muzikantů, kteří s hudbou žijí celý život. Výběr mezi tolika různými způsoby hudebního vyjádření vůbec není jednoduchý, porota musí zohledňovat řadu kritérií a při takovém počtu přihlášených samozřejmě i zesílená kvalitativní měřítka.“

Více informací najdou zájemci na www.bluesalive.cz a festivalovém profilu na Facebooku.

 

Přihlašte se do soutěže Blues Aperitiv 2021!

Neodlučitelnou součástí festivalu Blues Alive je mezinárodní soutěžní přehlídka, která hledá nové talenty v žánru blues mezi neprofesionálními kapelami bez ohledu na zemi původu.

Dvěma souborům z Blues Aperitivu 2021 garantujeme postup na Blues Alive 2021. Na festival postoupí rovněž kapela, která dostane nejvíce hlasů od publika. Místa a časy vystoupení vítězů na Blues Alive 2021 budou záležet na možnostech daných epidemiologickými okolnostmi a z nich vyplývající podobě letošního ročníku festivalu.

Zkušenost z minulých ročníků navíc dává naději více než třem souborům! Také další účinkující, kteří na přehlídce Blues Aperitiv zaujmou porotu, mohou dostat pozvánku k účinkování na vedlejších scénách Blues Alive, jiných českých festivalech či na přehlídkách v Polsku.

Termín pro 22. ročník Blues Aperitivu je stanoven na sobotu 11. září 2021 od 19 h. Festival se uskuteční ve velkém sále Domu kultury.

Podmínky zařazení do výběru:

Kapely, které mají zájem zúčastnit se festivalu, mohou zasílat přihlášky na adresu horakova@dksumperk.cz. Uzávěrka přihlášek je 31. května 2021.

Přihláška musí obsahovat název kapely, jmenovité nástrojové obsazení, technické požadavky kapely, webovou adresu, aktuální fotografii v tiskové kvalitě (!), stručnou biografii kapely a dva spolehlivé telefonické a emailové kontakty na členy kapely.

Pro základní výběr je bezpodmínečně nutné zaslání nahrávek souboru, bez nich není možné zařazení přihlášky do soutěže. Minimálně tři ukázky ve formátu mp3, případně odkaz na digitální přehrávač (nikoli však streamovací platformy typu Spotify, Deezer apod.), pošlete společně s přihláškou na výše uvedenou adresu. Přihlásit se mohou i kapely, které absolvovaly Blues Aperitiv už v minulosti, ale na Blues Alive nepostoupily.

Ze všech přihlášených kapel porota vybere 7 postupujících + 2 náhradníky. Pak už je vše na kapelách, jak se budou prezentovat před odbornou mezinárodní porotou a před diváky.

Důležité informace pro vybrané kapely:
PA, základy bicích nástrojů a basový aparát budou zajištěny na místě, kapely si přivezou pouze zbývající nástrojovou aparaturu. Každá kapela bude mít na své vystoupení 30 minut včetně zvukových zkoušek. Pořadí kapel bude určeno losem. Pořadatel přispívá kapelám na cestovní náklady a poskytuje ubytování. Ubytování můžeme zajistit i pro kamarády v jejich režii, které si přivezete a předem ohlásíte.