Delvon Lamarr Organ Trio

Za vším hledej ženu – u téhle kapely to platí bezezbytku. Delvon Lamarr Organ Trio totiž založila na jaře roku 2015 Amy Novo, manželka a dnes i manažerka varhaníka Delvona Lamarra. Řekla totiž svému manželovi, že převezme zodpovědnost za jeho hudební kariéru, aby vše další, co bude muset v budoucnu udělat, bylo pouze najít spoluhráče, napsat a hrát hudbu.

Trio původně začalo s jiným kytaristou a bubeníkem. Během prvního roku existence se však ke kapele přidal chvalně proslulý a nenapodobitelný Jimmy James. Chemie mezi členy tria byla okamžitá a nepopiratelná. S oduševnělým varhanním zvukem Delvona, syrovým kytarovým zvukem Jimmyho a skvělým bubenickým groovem namíchali dokonalou směsici soulu, jazzu, rhythm & blues a rock & rollu. Kariéru začali s týdenním „gigem“ v Seattlu, poté vydali své první album a vyrazili na turné po Spojených státech a nakonec i po Evropě.

Současným bubeníkem je výtečný groover Michael Duffy a Delvon Lamarr Organ Trio se tak ještě dále posouvá ve svém originálním zvuku. „Šlapalo to od začátku do konce a byl to, rockovou terminologií řečeno, opravdový nářez,“ ohodnotil recenzent koncert Delvon Lamarr Organ Tria na letošním JazzFestu Brno před vyprodaným Sono Centrem.